Usługi

Instalacje elektryczne

        Kompleksowe okablowanie mieszkań i budynków, tworzymy dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, porządek i profesjonalizm a nie akceptują kłębowiska kabli ciągnących się w nieładzie po podłodze. Różne systemy coraz to nowsze technologie sprawiają, że do naszego domu, czy tego chcemy czy nie, wkrada się technika. I tak w ślad za tym w okresie inwestycji pojawiają się Pan od instalacji elektrycznej, odgromowej, kolejny od anten następni specjaliści od sieci komputerowych, telefonicznych, domofonowych, tuż po nich nadciąga firma alarmowa a Państwo zastanawiacie się czy to już wszyscy fachowcy.

        Nasza firma proponuje szeroko pojęte doradztwo w dziedzinach dotyczących okablowania budynków i aranżacji oświetlenia. Poprzez dokładne uzgodnienia, wstępny projekt i wyceny określamy konkretne warunki współpracy. Po akceptacji naszych propozycji jesteśmy z Państwem podczas całego procesu inwestycji począwszy od okablowania aż po ostateczny montaż elementów wyposażenia. Finalnymi produktami inwestycji są: projekt powykonawczy, dokumentację w postaci zdjęć instalacji, jak również kompletny zestaw badań i pomiarów elektrycznych a to wszystko po to by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, które od lat procentuje naszą mocną pozycją na rynku.

Zapewniamy poprzez:

 • odpowiedni dobór ilości obwodów, przekrojów przewodów, rodzaju zabezpieczeń, sposobu połączeń i typu urządzeń, które zostaną zainstalowane w naszym budynku.
 • zastosowanie zabezpieczenia przeciw-przepięciowego, którego brak może doprowadzić do uszkodzeń naszych urządzeń
 • system alarmowy zintegrowany z systemem przeciwpożarowym, którego klasa ochronności jest odpowiednio dostosowana do naszych potrzeb.
 • system telewizji przemysłowej oparty na rejestracji tego, co się dzieje w naszym bezpośrednim otoczeniu.
 • stosowanie oświetlenia wokół budynku.

Zapewniamy poprzez:

 • odpowiednie umiejscowienie elementów instalacji tak, aby zawsze były w zasięgu ręki.
 • instalację urządzeń typu (centralka telefoniczna, domofon, videofon) do komunikowania się w obrębie budynku i w jego otoczeniu.
 • zastosowanie napędów do bram
 • wygodne, ciche, higieniczne i funkcjonalne systemy centralnego odkurzania.
 • programatory czasowe do sterowania wybranymi funkcjami takimi jak temperatura, oświetlenie zewnętrzne czy podlewanie ogrodu.
 • instalowanie czujników ruchu do załączenia oświetlenia tam gdzie jest ono intensywnie używane (korytarze, schody, wejście do budynku).
 • stosowanie układów zdalnego sterowania wybranymi funkcjami poprzez przenośny pilot czy też telefon komórkowy.

Zapewniamy poprzez:

 • stosowanie instalacji bezpuszkowej
 • szczegółowy projekt techniczny zawierający podłączenia do wszystkich urządzeń instalacji tak, aby w budynku nie było potrzeby instalowania przedłużaczy czy też dokładania kabli po fakcie w tzw. listewkach.
 • montaż osprzętu modułowego i dobór kolorystyki indywidualnie do wnętrza.
 • aranżację oświetlenia na etapie projektu i przygotowanie formy pod montaż odpowiedniego typu opraw.

Automatyka budynkowa

        System automatyki budynkowej BMS (ang. Building Management System) jest kompletnym rozwiązaniem, które łączy ze sobą wszystkie systemy znajdujące się w budynku, umożliwiając dzięki temu jego efektywną i oszczędną pracę. Użytkownik bez posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej jest w stanie kontrolować parametry pracy poszczególnych urządzeń za pomocą dotykowego panelu HMI, tabletu czy własnego smartfona. Jednym palcem 

na naszym telefonie ustawimy optymalne, niezależne od siebie wartości temperatury we wszystkich pomieszczeniach, aktywujemy alarm czy ustalimy harmonogram automatycznego podlewania naszych roślin w ogrodzie.

Za pomocą jednego przycisku, który zostanie użyty przy opuszczaniu budynku, nasz system wyda rozkaz zamknięcia drzwi, opuszczenia rolet okiennych i antywłamaniowych, wyłączy gniazda sieciowe i oświetlenie, zamknie zawory gazu i wody, zamknie bramę, obniży temperaturę, włączy alarm i symulację obecności, a także powiadomi o aktualnym stanie na panelu HMI lub telefonie. Próba włamania zostanie zarejestrowana w systemie, a informacja o nim zostanie przekazana jako wiadomość SMS na telefon komórkowy.

Inwestycja w BMS zwraca się szybko ze względu na zastosowanie przemyślanych metod oszczędzania energii w budynku. Ustawienie odpowiedniej temperatury w określonym czasie stwarza możliwości ograniczenia zużycia energii potrzebnej od ogrzania lub schłodzenia budynku.

Elementy systemu sterowania i automatyki budynku

        Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie programistów automatyków. Urządzenie idealnie sprawdza się jako główny element centralny nowoczesnej instalacji BMS. Modułowy charakter urządzenia pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

        Dzięki zastosowaniu panelu dotykowego HMI możemy zaprogramować szereg praktycznych funkcji ułatwiających codzienne życie, m.in. sterowanie oświetleniem, klimatyzacją, roletami – otwieranie i zamykanie rolet zgodnie z ustawionymi godzinami czy strefowe sterowanie ogrzewaniem, dzięki któremu każde pomieszczenie może mieć indywidualną temperaturę.

        Stosowane przez nas przekaźniki cechują się przede wszystkim wysoką, wręcz niespotykaną niezawodnością, dlatego są pewnym elementem wykonywanych przez nas instalacji BMS. Gwarantują poprawne wykonywanie operacji sterujących
w instalacji, a ich cena jest zaskakująco niska.

Funkcje automatyki budynku

        Pełna kontrola centralnego sterowania nad oświetleniem sprawia, że ograniczeniem
w zakresie jego sterowania jest jedynie ludzka wyobraźnia. Za pomocą jednego przycisku zmienimy sceny oświetleniowe w pomieszczeniach naszego domu, dowolnie zmodyfikujemy wartości natężenie oświetlenia w każdej sekcji, czy też wyłączymy całe oświetlenie w budynku.

Każde pomieszczenie może posiadać indywidualnie sterowane sceny oświetleniowe, które w krótkim czasie zmienią nastrój pomieszczenia. Oświetlenie inteligentne umożliwia wprowadzenie scen świetlnych, które w krótkim czasie zmieniają nastrój pomieszczenia poprzez zmianę wartości natężenia światła. Przykładowe sceny świetlne to oglądanie telewizji, posiłek, nastrojowa itd.

Inteligentne oświetlenie pozwala utrzymywać stały poziom natężenia oświetlenia poprzez regulację oświetlenia sztucznego w zależności od światła słonecznego. Funkcja ta w połączeniu z zastosowaniem czujek obecności, pozwala na zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej.

        BMS pozwala na zastosowanie szeregu praktycznych funkcji ułatwiających codzienne życie, m.in. na strefowe sterowanie ogrzewaniem, które umożliwia określenie indywidualnej wartości temperatury. Utrzymywana w stałej wartości komfortowa temperatura znacząco wpływa na samopoczucie osób znajdujących się w pomieszczeniu, stwarzając idealne warunki do pracy i wypoczynku.

        Rolety i żaluzje zewnętrzne zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców, chronią przed zagrożeniami atmosferycznymi, izolują od hałasu oraz ułatwiają regulację światła słonecznego, które dociera do wnętrza budynku. Sterowanie roletami może odbywać się z dowolnego miejsca za pomocą smartfona.

Rolety są bezprzewodowo połączone z systemem alarmowym. Włączenie czujników dymu w budynku powoduje otworzenie rolet, natomiast aktywowanie alarmu przez czujnik zewnętrzny –  ich zamknięcie.

        Automatyczny system nawadniania ogrodu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Właściwie przemyślane rozwiązanie nie wymaga obsługi ze strony człowieka, umożliwiając przy tym redukcję zużycia wody nawet o 50% w stosunku do tradycyjnej metody pielęgnacji roślin. Określone harmonogramy wyręczą w domowym obowiązku, a zaoszczędzony czas będzie można przeznaczyć na inne czynności.

W przypadku większych ogrodów lub zróżnicowanej roślinności, można wykonać instalację nawadniającą wielostrefową, zapewniając w ten sposób optymalne warunki wszystkim roślinom. System automatycznego nawadniania można uruchamiać o dowolnej godzinie. Elementy instalacji są dyskretne, dlatego nie zaburzają estetyki ogrodu. Odpowiednio wykonana instalacja jest zabezpieczona przed zamarzaniem w ujemnych temperaturach.

Automatyka przemysłowa

        Firma Elektrokomplex posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie automatyki i sterowania. Oferujemy swoje usługi w zakresie doboru, dostawy i montażu elementów automatyki. Prowadzimy prace związane z tworzeniem i modernizacją istniejących procesów technologicznych i produkcją szaf sterujących a poprzez mobilny serwis jesteśmy w stanie zapewnić utrzymanie płynności ruchu w Państwa zakładzie.

Stacje transformatorowe

Agregaty prądotwórcze

        Agregat wykonany jest na najwyższej jakości podzespołach i elementach wykonawczych, które gwarantują dużą trwałość i niezawodność pracy urządzenia. Zespół przewidziany jest do pracy awaryjnej lub ciągłej z odbiornikami jedno i trójfazowymi. Agregat charakteryzuje wysoka jakość oraz duża stabilność parametrów pracy nawet przy zmiennym obciążeniu.

Panel rozruchu automatycznego zamontowany przy zespole (opcjonalnie na zewnątrz) współpracujący zewnętrznym układem SZR. Realizuje zadania w zakresie automatycznego włączania i wyłączania oraz kontroli stanów pracy agregat i sieci elektrycznej. Sterownik nadzoruje parametry urządzenia, generuje sygnały alarmowe oraz wyłącza agregat podczas przekroczenia parametrów krytycznych.

Usługa zawiera:

 • Wykonanie projektu systemu zasilania rezerwowego
 • Dostawa agregatu prądotwórczego
 • Montaż systemu zasilania rezerwowego pod przygotowane przez inwestora miejsce
 • Modernizacja rozdzielnicy głównej do współpracy z SZR
 • Uruchomienie systemu zasilania rezerwowego
 • Wykonanie prób technicznych działania systemu
 • Szkolenie z zakresu konserwacji i przekazanie projektu oraz dokumentacji technicznej systemu

Systemy alarmowe

        Nasza firma chce zapewnić Państwu rozwiązania zwiększające komfort mieszkania, jednak przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo. Prezentujemy Państwu ofertę dotyczącą wykonania pełnego systemu alarmowego wraz z niezbędnym materiałem, który przyczyni się do wykrycia i odstraszenia intruza zanim wtargnie on do wnętrza obiektu chronionego i spowoduje duże straty materialne.

Na potrzeby systemu bezpieczeństwa stworzona została cała gama uzupełniających się funkcjonalnie i niezwykle zaawansowanych technologicznie urządzeń, które są kwintesencją jakości, funkcjonalności i dbałości o szczegóły charakterystyczne dla producentów, z którymi współpracujemy.

Proponujemy państwu kompleksową obsługę w dziedzinie zabezpieczeń elektronicznych do pomieszczeń mieszkalnych, magazynowych, sklepów oraz innych.

Systemy P.Poż. i DSO.

        W celu zapewnienia Państwa bezpieczeństwa oferujemy systemy przeciwpożarowe konfigurowane pod indywidualne zamówienia (od pojedynczych pomieszczeń po wielkoformatowe hale). Dodatkowo stosując dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) komfort bezpieczeństwa zwiększa się, poprzez dźwiękową informację o jego zaistnieniu. Jasne i zrozumiałe sygnały otrzymywane z DSO pozwalają na uniknięciu powstania zjawiska chaosu oraz bezproblemową akcję ewakuacyjną. Wcześniejsze wykrycie jak i poinformowanie o zagrożeniu pozwoli na wyeliminowanie powstania uszczerbku na zdrowiu osób przebywających w pobliżu niebezpieczeństwa jak i zmniejszeniu strat materialnych.

Kontrola dostępu

        Poprzez zastosowanie systemów kontroli dostępów w pełni świadomie można nadawać jak i odbierać dostęp do pomieszczeń poszczególnym osobom. Stopień skomplikowania jak i rodzaj systemu kontroli dostępu jest przygotowywany pod indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z jego wymaganiami. W pełni skonfigurowany system zapewnia kontrolę jak i bezpieczeństwo w pomieszczeniach wysokiego niebezpieczeństwa czy po prostu w miejscach, gdzie osoby nieupoważnione nie powinny przebywać. Takie rozwiązanie ręczy bezpieczeństwo osobom jak i przedmiotom objętych systemem kontroli. Jednocześnie jest to wygodne i konfigurowalne rozwiązanie w czasie jego użytkowania. Z usługi kontroli dostępu skorzystało wiele firm, jak również w swojej siedzibie firmy posługujemy się tym systemem.

Telewizja przemysłowa

        Dynamiczny rozwój systemów monitoringu wizyjnego (telewizji przemysłowej CCTV) realizowanego w oparciu o kamery telewizji przemysłowej sprawia, że coraz więcej obiektów może być zabezpieczonych na najwyższym poziomie. Zainstalowane kamery na pierwszym miejscu spełniają rolę prewencyjną, odstraszając i zniechęcając intruzów do podejmowania szkodliwych działań. Jednak w przypadku  zaistnienia kradzieży bądź włamania będziemy dysponować odpowiednim materiałem, który może stanowić istotną pomoc w wykryciu i ustaleniu sprawcy zdarzenia.

Instalacje odgromowe

        Instalacja odgromowa nie tylko zabezpieczy nasz dom jednorodzinny przed pożarem wywołanym uderzeniem pioruna, ale także uchroni instalację elektryczną przed skutkami prądu piorunowego. Dbając o swoje bezpieczeństwo i dobytek, już na etapie budowy warto rozważyć projekt instalacji odgromowej.

Często wykorzystywanym sposobem zabezpieczania domów przed szkodami spowodowanymi wyładowaniami atmosferycznymi jest budowa aktywnej instalacji odgromowej, wykorzystującej zwody wysokie pionowe, których celem jest ściągnięcie wyładowania na głowicę (maszt odgromowy z iglicą) piorunochronu i odprowadzenie ładunku do gruntu lub uziomu fundamentowego. W tym przypadku wystarczy jeden przewód odprowadzający. Instalacja tego typu zapewnia krótszą drogę przepływu prądu.

 

Instalacje antyoblodzeniowe

        Dzięki naszym instalacjom nie tylko Państwo mogą pozbyć się uciążliwego oblodzenia na chodnikach czy podjazdach, gdzie stanowi największe zagrożenie, ale również na schodach, rynnach, rurach lub dachu. Instalacja antyoblodzeniowa zapewni Państwu spokój i bezpieczeństwo w miejscach, gdzie zimą stanowiło to ogromne utrudnienie a wręcz zagrożenie. Zastosowanie instalacji na rynnach oraz krawędziach dachu skutecznie zapobiega tworzeniu się sopli, zapewnia drożność rynien oraz zapobiega przed ich uszkodzeniem. Stosując system na schodach, chodnikach i podjazdach nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, ale przede wszystkim oszczędza nasz czas, ponieważ już nie będzie potrzeby własnoręcznie odśnieżać oraz posypywać solą tych powierzchni .

Iluminacja obiektów

        Chcąc wyeksponować swoją posiadłość bądź budynek warto zastanowić się nad jej iluminacją. Dzięki temu obiekty po zmroku nabiorą nowego charakteru, będą rozpoznawalne i widoczne z daleka. Mimo, że najczęściej oświetla się obiekty sakralne, zachęcamy do iluminacji takich obiektów jak domy, ogrody czy zakłady pracy. Oprócz aspektu dekoracyjnego iluminacja również może spełniać funkcję ochronną. Oświetlone obiekty stanowią większe zabezpieczenie przed rabunkiem oraz aktami wandalizmu.